| compcris00 a întrebat:

Funda.Care cooler e mai bun pentru un procesor quad core x4 740, a8 6600k.
http://www.glacialtech.com/products/5761Series.htm
DEEPCOOL EWDC-GAMMA200
Xilence XilentBlade Lite (COO-XPCPU.4ALL.R3)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rotati, cu ce procesor/socket este compatibil, pe ce este racirea, aer/apa, din ce este facut. Uita-te si tu la detalii, in caz ca nu iti dai seama intreaba si tu la pcgarage/eMAG un operator on-line.

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Din punct de vedere tehnic, ar fi mai bun "Xilence XilentBlade Lite". Asta e parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul link pentru ambele procesoare, a8 este mai bun si dupa niste review-uri vazute, dar si comparand.

| compcris00 explică (pentru anonim_4396):

Dra dupa ce ar trebui sa ma uit cind aleg un cooler:din ce-i facut, cate rotatii are, la ce naiba trebuie de uitat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru compcris00):

Rotati, cu ce procesor/socket este compatibil, pe ce este racirea, aer/apa, din ce este facut. Uita-te si tu la detalii, in caz ca nu iti dai seama intreaba si tu la pcgarage/eMAG un operator on-line.