| Bogdanbgd10 a întrebat:

FUNDA! CatI MB sau GB are placa mea video daca scrie:Total Avaiable Graphics Memory:1919MB- Dedicated Video Memory:128MB-/System Video Memory:0MB-/ Shared System Memory:1791MB./ Placa e NVIDIA Quadro FX1400./ Am procesor Dual-Core 2.40 4600 si 4 GB RAM./Ce inseamna Total Avaiable Graphics Memory:1919MB si celelalte? Ce model de Pixel Shader am? Ce jocuri noi imi merg? FUNDA celui mai bun si rapid raspuns!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Are 128 Mb memorie grafica si latimea de banda de 256 bit. Folosete 1919 Mb din memoria interna a computerului si poate folosi pana la 1791 Mb. Pixel Shaders 8 (v3.0). Este o placa video profesionala, de calitate la vremea ei. Nu stiu ce jocuri iti merg. Cauta si tu pe internet.

| Bogdanbgd10 explică (pentru Salontanul):

Si care e vremea ei?

| Salontanul a răspuns (pentru Bogdanbgd10):

Prin 2007 a aparut a aparut GDDR2. Placa asta este cu GDDR1. Deci inainte de 2007.

| Bogdanbgd10 explică (pentru Salontanul):

Pai si de ce imi merge fifa 2011 la hight foarte bine? Si cand am luat Farming Sim 2013 imi cerea Model Shader 3 si nu am reusit sa il fac vreun sfat ceva? Si cum adica memoria interna a cmputerului ce e aia?

| Salontanul a răspuns (pentru Bogdanbgd10):

Pentru ca era profesionala la vremea ei si este inca bunicica acum. Nu prea ai ce face cu ea.
Placa video poate completa necvesarul de memorie cu memoria RAM. Placile video integrate folosesc numai memoria RAM.
Citeste si pe aici: http://www.competentedigitale.ro/it/it5.html

| Bogdanbgd10 explică (pentru Salontanul):

Si cu farming sim 2013 de ce nu merge imi zicea ca trebuie model shader 3?

| Bogdanbgd10 explică (pentru Salontanul):

si e buna configuratia asta la PC? la jocuri in primul rand ar merge fifa 2014

| Salontanul a răspuns (pentru Bogdanbgd10):

Mersi pentru funda! Nu inteleg de ce nu-ti zice deoarece tu ai V.3. Probabil este ceva problema dar nu-mi dau seama. Uite, faptul ca tu mi-ai pus aceste intrebari intre timp eu nu le-am vazut pana nu mi-ai dat funda. Este o eroare undeva.

| Salontanul a răspuns (pentru Bogdanbgd10):

De ce nu incerci? Nu am cum sa stiu daca iti merge Fifa 2014 deoarece nu am configuratia ta.

| Salontanul a răspuns (pentru Bogdanbgd10):

Am gasit data aparitiei placii video: august 2004.