| Lustra a întrebat:

Game Booster-ul mai face si alt ceva in afara sa inchida unele programe? Am destul RAM si nu-i asta o problema. Vreau sa stiu daca programul seteaza jocului o claritate sub cea "low" a jocului sau ceva gen.

ex: Am un PC cu 4gb RAM, pentinum 4 dual 2.2, Intel graphics hd 4500 cu 64mb dedicati iar eu joc un joc care cere 128mb dedicati si 1gb ram si jocul respectiv ruleaza pe pc-ul meu cu 20-30 fps-uri.
Game Booster-ul il va face sa mearga mai bine?

3 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Nu e o alegere prea bună să-ți iei un game booster. Adică el în timp ce e deschis, creează un alt proces (al lui în sine), îți folosește și RAM, etc.
Doar dacă e game booster calumea o să-ți mărească cu maxim 5 fps.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meh, nu chiar. El curata mai mult memoria RAM, opreste procese si nu are treaba cu Placa Video care la tine e destul de slabuta in comparatie cu restul PC-ului. Si nu va face setarile mai mici decat cele ale jocului... Poti cauta totusi moduri care sa faca asta, desi ma indoiesc ca cineva a considerat ca merita facut un program/mod pentru un joc cu cerinte destul de mici sad.

| H5K a răspuns:

Nu face altceva...dar tu nu ai placa video dedicata, mai sus de acel fps nu stiu daca vei avea... Dar poti sa folosesti gamebooster, de ce nu?