| Evolution a întrebat:

Stie cineva programe pentru windows de optimizare a jocurilor? sa iti ruleze mai bine? gen game booster. Am vazut ca unii gameri au programe care le ruleaza inainte sa deschida jocul si fac jocul sa se miste destul de bine cam cu 10% mai mult, elibereaza memoria ram si tot ce nu trebuie inainte de rularea jocului. Sau macar ceva setari dinainte sa ma joc.
Care stie astfel de programe de optimizare care sa fie bune si sa mearga ofer funda cand gasesc happy

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Exista anumite setari care se fac din driverul video. Exemplu, daca ai placa NVIDIA, ai NVIDIA control panel la "view
compatibility with games" iti arat ce jocuri poti juca cu respective placa video si "Manage 3D settings" poti face propriile tale setari, bineinteles in legatura cu cele ale jocului, ca sa mearga cat mai bine. As apoti face pentru toate jocurile si cand joci un joc, incarci profilul din setarile video.
Si cele de la Catalyst ar trebui sa aiba asa ceva.
Un program ca sa faca setari automate nu este.

1 răspuns:
| Anonim232323 a răspuns:

Nu ai nevoiewinking!