| crybaby220 a întrebat:

Hei. poate e o intrebare prosteasca, dar... Care e faza cu jocul Blue Whale (Balena Albastra)? E adevarat? Si unde l-as putea gasi?

8 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Nicaieri.

| Gonrax a răspuns:

Jocul Blue Whale implică realizarea unor sarcini zilnice timp de 50 zile, care implică rănire personală (să te tai pe mâini, etc), să te trezești la ore neobișnuite și să faci multe altele.
În a 50-a zi, "câștigi" prin sinucidere.

Jocul poate (cred, nu știu) fi găsit pe ВКонтакте (Vkontake) un fel de Facebook din Rusia.

Când cauți #f58 și #f57 pe Instagram, găsești astfel de poze și alte informații

| Dcide5 a răspuns:

Jocul e realizat pe vk

| crybaby220 explică:

Stai calm. Doar glumeam

| Alice666 a răspuns:

Da, jocul e adevarat. Jocul duce la sinucidere si cred ca a aparut in Rusia.
De ce ai vrea sa gasesti jocul?

| crybaby220 explică (pentru Alice666):

Ma pricep le câștigarea jocurilor

| FcSb_Cristi_1995 a răspuns:

E un joc provenit din Rusia.
Trebuie să intrii pe un site gen un " Facebook rusesc " de unde vei fi preluat de un mentor care îti va da diferite sarcini si intr-un final te obliga sa te sinucizi. in caz contrar te amenința ca îi va face rau familiei tale. prietenilor. etc
E o prostie. sa nu te gandesti sa te bagi in asa ceva