| afterlifesupreme a întrebat:

Hei stie careva vreun joc care sa-mi mearga pe palca video de 32 si ram la fel de 32

6 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Fa'ti cumva rost de o placuta de 128 sau de 256mb ram. ce sistem de operare ai la 32mb ram?! :O windows 98? in fine. incearca urmatoarele:

FPS (shooter) : Half Life 1, Half Life Opposing Force, Blood 2, Half Life Blue Shift, Quake 1/2, Unreal Tournament (UT99), Heretic 1/2, Alien vs Predator 1/2, Max Payne 1, Delta Force 1/2/3, Counter-Strike 1.6, Doom 95

horror: Resident Evil 3, Silent Hill 2, House of the Dead 2, Clive Barkers Undying, Afraid of Monsters (mod Half-life 1)

Stealth - Thief The Dark Project, Thief 2 The Metal Age, Hitman 1/2, Deus Ex 1

RPG: Gothic 1, Nox, Diablo 1/2, Sacrifice, Baldur's Gate 1/2, Aquanox, Arcanum, Spellforce, Heroes of might and magic 3, Quest for Glory 2 Trial by Fire

squad-based strategy: Commandos 1, Desperados 1, Robin Hood the legend of sherwood

Racing: NFS 5 Porsche, Carmageddon 1/2, NFS 3, ReVolt

arcade: Duke Nukem Manhattan Project, Neighbours from Hell 1/2 etc, Atomic Bomberman, Hoyle Board Games, Worms Armageddon, Crimson Lands, Ballance, Descent Freespace The Great War

strategie rts: starcraft 1, Age of Wonders, Blitzkrieg 1, Red Alert 2, Age of Empires 2

simulator economic: simcity 3000, patrician 3, capitalism 2, zoo tycoon, mall tycoon, rollercoaster tycoon, rail tycoon, the Sims 1

gasesti cateva aici ( ca si half-life 1, quake 3, max payne, age of wonders, age of empires 2, house of the dead 2, diablo 2, blood 2, desperados, commandos, atomic bomberman, worms 2, carmageddon, nfs 3, resident evil 3, delta force 1 2 3, doom 95, simcity 3000, quest for glory 2 remake, unreal tournament, zoo tycoon etc ). scrii la 'search' numele jocului. poate gasesti si altele, cauta jocurile din 1998-2001. poftim si linkul:
www.gameswin.biz
cateva ti'ar putea sa-ti sacadeze, dar de mers vor merge toate aproape sigur. cauta si demo-uri pe google, vezi care iti place

| gamestoper1998 a răspuns:

Armageddon 1 sau chiar si 2(violent si cu masini)empire earth

| gamestoper1998 a răspuns:

Pai noh asta si ignition au fost primele jocuri de pe primul meu pc si acela era p2 laughing) ma gandesc ca merge.

| VasilicaDarkKnight a răspuns:

Quake 2

| Ionescu_Radu_1996 a răspuns:

Ar fi foarte probabil sa iti mearga minecraft