| AndreiBalan a întrebat:

Hei TPU, am instalat de curand Mortal Kombat Komplet Edition si cand il deschid imi apare ecranul de incarcare cu logoul firmei care a facut jocul si al jocului! Ok pana aici merge dar dupa ce se termina de incarcat screenul se inchide jocul si imi apare ERRO D3D si inca cateva numere dupa, nu stiu ce sa fac! Am vazut pe YouTube niste tutotiale dar nu erau prea explicite! Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| georgeenglezu2016 a răspuns:

Ai placa video dedicata? Daca da te ajut eu, in bara de start scrii asa %appdata% enter si vei cauta mai jos MKKE, iti va aparea o fereastra 1. dxdiag si 2. options, d-ai click pe dxdiag si vei cauta : dedicated memory si acolo de ex: vei avea 400 mb e tu vei sterge acei 400 si in loc vei pune 1024, si dupa aceea vei salva si click pe joc si va merge jocul

| AndreiBalan explică (pentru georgeenglezu2016):

Iti multumesc, chiar a mers! happy

2 răspunsuri:
| georgeenglezu2016 a răspuns:

Dar inainte sa intri in joc am uitat sa iti spun mai devreme, d-ai click dreapta pe dxdiag si acolo jos la atribut bifezi iconita Read only si ok.