| KreizyFact a întrebat:

Am si eu o problema, toate jocurile imi merg in lag, intru in joc, stau 10 minute, dupa care incepe lagul, am dat totul la minim, imi merge in lag. Specurile PC meu sunt: Procesorul: Amd fx(tm)-6300 six-core processor 3.50 ghz
Placa video: Radeon R9 280 royalKing
8 GB Ram DDR3 1600 mhz
Placa de Baza: ASUS M5A97 R2.0
Sursa: Segotep RP550 cu Max Pawer de 550 W
Cred ca ar trebui sa imi mearga Gta V si watch dogs, am dat totul la minim si lag. va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| KreizyFact explică:

Am gasit problema, daca va vine sa credeti, eu am un monitor ce e mai mult televizor, iar placa video ai jocurile au probleme cu rezolutia lui, dar Amd gaming evolved face niste setari foarte bune si acum nu mai am nici o problemă, mersi pentru răspunsuri

| SpaYmaa a răspuns:

Salut, ar putea fi de la windows... poate ai virusi si de asta e posibil sa ai lag, mie unul mi s-a intamplat si dupa ce am bagat windowsul imi mergea bine... sper ca te-am ajutat

| alii98 a răspuns (pentru SpaYmaa):

Sau poate are praf in pc si trebuie sa il curete, la laptopuri se intampla asa, este praf si incepe sa se incinga si sa consume 60% din procesor fara sa fii intrat in ceva

| Marian_Sirbu_1991 a răspuns:

Salut si eu am aceeasi problema, am curatat pc foarte bine si tot la fel face, coolerul de la procesor face mult mai urat orare nu mai are pasta>>>?