| WhiteSunFlower a întrebat:

Ce laptop ar trebui sa-mi iau sa imi mearga Minecraftul fara pic de lag cu shader sau cu texture pack? Ce ar trebui sa aiba in el? Vreau sa-mi mearga Minecraftul impecabil. Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Albarescul24 a răspuns:

Pai un Laptop pe care iti va merge minecraft cu texture pack si shadow...
Pai daca il vrei unu nou cam 2000 Ron ar trebui sa pui pentru un Laptop care iti v-a tine fps bun si la alte jocuri cu Grafica mult mai buna.Iti voi da un Link catre un Laptop Link:http://www.pcgarage.ro/......ader-grey/ pretul lui este de 2100 Ron dar are placa video foare buna este dedicata jocurilor profesionale si un procesor foare bun, este si foarte rezistent 2, 3 ore de jucat si Laptopul este extenuat dar il poti raci daca il pui in modul de gaming, Coolerul se forteaza mai tare s-a raceasca laptopul dar bateria iti v-a rezista 1-2 ore (Temperatura de 40-60 Grade) dar si bateria lui este foarte buna, rezista cam 5 ore pe Internet si cam 2 ore cand te joci, dar nu este recomandat s-a te joci mai mult de 4-5 ore ca in 5, 10 zile ii distrugi Bateria! Funda?

1 răspuns:
| InteractiV a răspuns:

In jur la 2000 de lei. Adica sa aiba dotari mai bune care sa nu iti creeze lag. Gen procesoru.