| Emy1932 a întrebat:

Hei TPU credeti ca un calculator cu urm. configurati : procesor : Intel celeron 3.06 ghz, ram : 2 gb, hdd : 250 gb si vechea placa video nVIDIA geforce 4 cu slot AGP si sursa de 270 v ar merge sa pun placa video radeon hd 3450 sau radeon 3650? Nu prea stiu daca ma tine pc-ul...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te tine PC-ul, DAR daca nu ma insel ATI Radeon 3450 este pe slot PCI-Express (PCI-E). Vezi sa nu cumva sa o cumperi si sa nu ai unde s-o instalezi.

| Emy1932 explică (pentru anonim_4396):

Am gasit deja magazin de unde sa o cumpar la un pret bun si are si slot agp. Si daca ma poti ajuta cu inca ceva, am citit undeva ca daca ai memoria ram ddr, nu s-ar potrivi daca placa are ddr2, este adevarat?

| KodrutZ a răspuns (pentru Emy1932):

Bazaconii.

| Emy1932 explică (pentru KodrutZ):

La ce te referi?

| KodrutZ a răspuns (pentru Emy1932):

"am citit undeva ca daca ai memoria ram ddr, nu s-ar potrivi daca placa are ddr2, este adevarat?" > bazaconii