| sergiu161171 a întrebat:

Aș dori să-mi achizitionez un laptop, și nu mă pot decide. Laptopul o să-l folosesc pentru Gaming, acasă și nu pt. filmat sau editat. Am auzit ca un procesor quad core sa-r descurca bine..., dar nu mă prea pricep. O placă video de 1GB ar merge? Aș dori să ruleze jocurile de actualitate la detalii medii. Mă pot încadra până in 1.500 de lei. Eu m-am gândit la: http://www.pcgarage.ro/......ing-black/ Ce ziceti? Daca știți altul mai bun, să îmi ziceți.

5 răspunsuri:
| Alz4ker a răspuns:

Salut!
Eu as merge mai bine pe asta, la bugetul tau e perfect (e chiar la reducere de 200Lei) --> http://www.pcgarage.ro/......nux-brown/
Quad Core Intel® Celeron® nu se compara cu Intel® Core™ i3!
Are o placa video integrata Intel GMA HD 4400, mult superioara celei pe care vrei tu sa il cumperi.
Are OS Linux, dar poti sa ii bagi Windows daca nu iti place =D
Acuma tu decizi...
P.S --> Aceste laptop-uri sunt pentru jocuri medii, nu iti inchipui ca o sa rulezi jocuri gen Battlefield4, WatchDogs, etc pe un asemenea laptop.
Un laptop adevarat de gaming e de la 3-4000Lei in sus!

| VladyXR a răspuns (pentru Alz4ker):

Ce prostii zici tu acolo? Nu posta porcarii, nici-un joc nu ruleaza pe el, din 1500 lei iti faci un dekstop mult mai perfomant decat n 3-4000 lei.

| Alz4ker a răspuns (pentru VladyXR):

El a zis ca vrea pana in pretul ala (1500Lei), si ce am postat eu e printre cele mai bune variante de laptop in banii aia.
Reciteste intrebarea, sau citeste-o in caz ca nu ai facut-o!
P.S --> Cum adica din 15milioane faci un desktop mai bun decat un laptop de 40milioane? Tu gandesti macar?

| VladyXR a răspuns (pentru Alz4ker):

Gandesc foarte bine,laptop-urile nu sunt asa de perfomante chiar daca tu i zici "gaming", daca il lasi cu praf toti anii, se arde treptat, la dekstop e usor sa inlaturi prafu, Cu un 1500 e posibil AMD APU 4200, 6 GB RAM, si un R7 260X, e mult mai perfomant decat un **** de laptop.

| sergiu161171 explică:

Poate nu o sa rulez BF4 sau Watch Dogs, dar măcar GTA 4, BATTLEFIELD 3, Far Cry 3... O sa pot rula aceste jocuri?