| MiniLoveYou a întrebat:

Am o problema: tocmai ce mi-am instalat LOL-ul pe laptop si nu imi merge (poza in link) http://gyazo.com/901fe1716a1531b04150ad684ae44b49. Ce pot face? Funda;)

Răspuns Câştigător
| Skullduggery a răspuns:

Cauta sa dezactivezi Firewall-ul si poate ca va merge.
Daca nu sti cum urmeaza pasii :
1.Cauta in Search programs and files Firewall-ul
2.Da click pe primul rezultat care iti apare.
3. Dupa ce iti apare meniul de la Firewall, cauta butonul Proprieties
4.Acolo unde scrie Firewall on, da click pe on si se va face off.
5. Dai click pe apply si intra in joc.

Sper ca te-am ajutat!

| MiniLoveYou explică (pentru Skullduggery):

Hey! Am reusit sa rezolv problema de la Troubleshoot compatibility. Mi-a fost prea frica sa dezactivez Firewall-ul, dar iti dau o funda oricum pentru ca m-ai ajutat.

2 răspunsuri:
| MiniLoveYou explică:

Hey! Am observat ca nu merge link-ul din intrebare. Imi cer scuze pentru asta sad. In poza scria :" Could not connect to the HTTP server. Please check that your Internet conection is enabled and your firewall is not blocking acces." Mentionez ca am windows 8.1