| lover4 a întrebat:

Am vrut sa deschid un metin2 dar cand ajung la sysinstall(metin2 prin hamachi) si trebuie sa le setez, nu imi ramane salvat ipv4!
Please help me!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Setarile din sysinstall sunt esentiale acolo este baza.(Daca le setezi si salvezi acele setari raman salvate). Chiar daca nu se vede sau nu le arata ele sunt: (Ipv4.100).

2 Daca zici ca nu raman salvate Ipv4 ai incercat sa faci servarul pana la capat sa vezi daca ti-a reusit daca a mers?

3 Incearca sa salvezi sa faci setarile exentiale la Ipv4 fara sa te mai intorci de o gramada de ori sa vezi daca s-a salvat.
Asta o faci o data atunci cand le setezi si dupa ce ai setat in sysinstall salvezi si iesi si urmatoarea comanda: /etc/rc.d/netif restart

Si restul creca stii dar macar daca faci un server de Metin2 incearca sa il faci pana la capat nu vedem din 5-10 min daca s-a salvat un fisier sau ceva (orice faci trebuie sa salvezi ca sa mearga) dar nu din 5-10 minute verfiicari?

4 Mult Succes!