| anonim_4396 a întrebat:

daca nu am antivirus e vreo problema? mi-a spus cineva ca si daca am antivirus cand intra un virus in calculator tot atata mi-l viruseaza.

2 răspunsuri:
| strengaritzza a răspuns:

E ceva logic, ceea ce ti-a spus persoana aceea. Rolul antivirusului este sa iti blocheze accesul virusilor sa iti mai intre in calculator. Practic, fara antivirus, poti sa primesti n... virusi fara sa nu iei nimic de pe net.
Prin simplu fapt ca ai bagat mufa de la net in calculator.
Te sfatuiesc sa iti pui ceva, daca nu vrei sa ramai fara calculator. Eu am F Secure Security Client.
De 2 ani n-am instalat windowsul si n-am nici o problema. Calculatorul se mica foarte bine.

FUNDA!

| Hector99 a răspuns:

Eu am norton licentiat si mie imi sterge orice virus intrat de pe net chiar si cand il dowloandezhappy deci bafta!