| TanyaX3 a întrebat:

Bunaaaa TPU. Am o mica mare problema:/ am un virus in calculator si datorita acestuia tot C-ul e plin. problema este ca nu pot sa-mi instalez alt antivirus pentru ca nu am spatiu. Ce as putea sa fac?

7 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Curata Pc-ul cu Ashampoo Win Optimizer si o sa scapi de problema cu Spatiu-ul

| dannyel86 a răspuns:

Cea mai buna solutie e reinstalare sistem de operare. Nu stiu daca virusul sta la baza ocuparii totale a partitiei c:, dar eu iti recomand initial ccleaner, soft pe care il gasesti in varianta gratuita pe site-ul oficial, care sterge fisierele temporare din sistem, stocate in calculator de-a lungul timpului. S-ar putea ca el sa-ti mai faca loc pe partitie, dar nu e nimic garantat. Matusa mea avea pe c: un singur fisier de 3 gb, care umplea partitia. Si pana nu am reinstalat windows-ul nu a putut face loc pe hard. Vezi ce obtii cu ccleaner, iar pe urma pui Windows-ul din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creeaza din Control Panel > Users un alt cont de administrator si incearca sa instalezi un antivirus. Compara capacitatea partitiei cu spatiul total ocupat de fisiere (cauta fisierele peste 1GB sau peste 500MB).
Descarca pe alta partitie (D:) sau pe un stick USB si ruleaza un antivirus portabil:
http://thepcsecurity.com/......-your-usb/

| tteo92 a răspuns:

Cand vine vorba de spatiul din C se umple fara a instala ceva, nu este vorba neaparat de virusi.
Poti da mai multe detalii despre cum e? Cand te uiti la un video pe net, cand navighezi pe internet, se umple spatiul din c, pur si simplu nu?
Daca da, asta nu inseamna neaparat sa ai virusi, doar sa ai multe programe in progres si nu sufiecti ram...
Ce ram ai?

| tteo92 a răspuns:

Ce windows ai apropo?

| RunnerX a răspuns:

Mda, stiu despre ce virus este vb lol, nu este periculos daca stii cum sa cureti instaleaza acest antivirus malware bytes
http://www.malwarebytes.org/

in momentul cind il instalezi la un moment dat are sa te intrebe unde doresti sa-l instalezi acolo alegi alta partitie decit cea care este plina de exemplu partitia "D" succes!

| BoqdanMihai a răspuns:

Reintaleazati windows