| PurpleKusH a întrebat:

joc pe un server de metin 2 privat ( va mentionez de pe acuma ca nu exista bonusuri 6/7 moduri sau altecele ) si as vrea sa stiu cum pot sa imi fac caracterul mai bun sunt sura arme magice si vr sa stiu cum pot sa ma fac bun prin bonusuri si aranjarea punctelor de status

Multumesc

DAU FUNDAA

Răspuns Câştigător
| P3TR3 a răspuns:

Hei...salut Sergiu.
Fi atent..eu sunt omul potrivit in ceea ce priveste metin2 (La lvl 105, tot sura si eu, tot pe arme magice, am batut un war de 189)
Ce am facut eu si ceea ce trebuie sa faci si eu este ceva numit SET, adica pune-ti pe iteme aparare cu sabia full adica pe toate itemele 15% sau cat e maxim pe privat (La mine e maxim 15%) si tot asa.
Contra war si sura e aparare sabie si aparare 2 maini (aparare 2 maini doar pentru war), daca vrei sa fii bun contra ninja ai aparare pumnal si aparare sageti si contra saman aparare clopot si evantai.
Punctele de status trebuie puse astfel : INT, VIT, STR, DEX.
Mentionez ca e cam greu sa pui bonusurile alea cu aparari toate 15% pe acelasi item, asa ca fai mai bine ca mine. De EX : Eu am o armura cu PV, 15% sabie, 15% 2maini (PT WAR)
PV, 15% sabie, 15% rezistenta la magie pentru Sura.
PV, 15% clopot, 15% evantai pentru saman.
Si PV, 15% pumnal, 15% sageti pentru ninja.
Asa e mai usor.
Pe scut sa ai imun la necunostinta, INT cat o fi sa fie si Semi-om.
Ce sa mai spun asta este despre metin2. (INT, Semi-om, seturi, imun la necunostinta)
VINO PE METIN2 Regal, si eu joc acolo si te ajut daca vreiwinking
Daca nu, bafta pe metinul tauwinking
Sper ca te-am ajutat!
Apropo, ma cam doare mana laughing de atata scris laughing

| PurpleKusH explică (pentru P3TR3):

Nu prea amd e ce s apun aparari clopot pentru c anus samani pe server asta a meau deci as vrea sa pun in lomde ei hh si critika e bine asa?

| P3TR3 a răspuns (pentru PurpleKusH):

Da...critica si semi-om (hh) sunt foarte importante dar nu se stie cand iti apare un saman si te bate..si tu in loc sa ai clopot/evantai sa ai apararea mai mare, o sa mori de ciuda pentru ca nu ai ce sa ii faci, dar da. daca tu vrei sa inlocuiesti apararea cu hh si critica, se merita! BAFTA!

| PurpleKusH explică (pentru P3TR3):

Mersii mult dar pe langa int nu ma mai ajuta si dex vit sau str ca s aimic reasca puterea skilurilor sau ceva sa dau mai mult?

| P3TR3 a răspuns (pentru PurpleKusH):

Ba da ar ajuta.dar crede-ma ca e mai bine sa ai aparari decat str, dex, vit..bafta

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Chiar daca ai dat deja funda, nu conteaza, o sa iti spun si eu cum sa ii bati pe toti, pentru ca parerea mea este ca daca m-as apuca de orice metin privat in maxim 10 zile fac lvl full si ii rup pe toti tongue

Deci... Sura arme magice:

Eu zic ca la punctele de status sa pui prima oara pe full str, dupa aia full vit dupa aia full int, dupa aia full dex.

Arma: pm 40 + (ia-ti o arma cu paguba medie, pentru ca sura arme magice da foarte mult din hit), semi-om cat de mult e posibil, si vezi daca iti pica si critice, patrunzatoare, vit de atac, sau stun eu zic ca este foarte bine tongue Daca nu, de preferat sa schimbi.

Armura: In primul rand ar trebui enaparat ful PV. dupa aceea ar trebui sa mai fie: aparare sabie, pumnal, sageti, 2 maini, clopot, evantai, si chestii din astea. Tu stii mai bine care e cel mai des caracter si care sunt cele mai dese arme cu care se joaca. Pui aparare pentru acelea, si de preferat daca pica si regenerare PV, sau furt PV tongue.

Coif: Semi-om (neaparat cat de mult e posibil) aparare sageti, aparare magie, regenerare PV / furt PV, viteza de atac, sansa la necunostiinta, vezi tu ce iti intra tongue

Scut: Semi-om (neaparat cat de mult se poate), imun la necunostiinta, sansa de necunostiinta si regenerare pv / furt pv, int, str, vezi tu ce iti intra tongue

cercei: semi-om (neaparat cat de mult e posibil), Apărări, viteză de mișcare, sansa de otravire.

bratara: Semi-om (cat de mult e posibil), PV (cat de mult e posibil) rezistenta magie, si vezi poate iti mai pica ceva bun pe ea, critica, patrundere, regenerare pv, chestii din astea tongue

colier: pătrunzătoare, critica, regenerare pv, PV (cat de mult se poate) si ceva aparari (sabie, pumnal, stii tu cum)

papuci: PV (cat de mult se poate), sansa la necunostiinta (blocare), aparari, viteza de atac, si mai vezi tu poate pica ceva bun tongue

Nu am mai jucat de muuuuuult metin, s-ar putea sa fii ratat ceva, dar tine minte: pe sura arme magice ai nevoie neaparat de: paguba medie, str, imun la necunostiinta, semi-om, viteza de atac, pv, aparari, necunostiinta. tongue

Cam atata cred. big grin Sper sa iti fi fost de folos, multa bafta in continuare! happy