| MouseSoricelDecasa a întrebat:

stiti jocul fortnite? Eu acum il instalez pe epic games si am un pc slab, cum pot mari viteza? Componentele sunt:

Are windows 10 Pro 64 biti

Modelul sistemului X540SA

Procesor:Intel(R) Celeron(R)

CPU:N3150 @ 1. 60GHz (4CPUs), ~ 1. 6GHz

Memorie:4096MB RAM si 4GB Ram

Si da stiu ca Intel celeron-ul e vechi si foarte slab, daca exista solutii sa pot mari viteza descarcarii fortnitelui

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Viteza descarcarii este influentata numai si numai de ISP si abonamentul la acesta.
Greutatea cu care calculatorul tau functioneaza este total paralela cu viteza de descarcare pe care ISP-ul ti-o ofera prin abonamentul curent.

Instaleaza Windows 7 intrucat ma indoiesc ca Win 10 este potrivit pentru componentele de mai sus.

| PainTech a răspuns:

Ma indoiesc ca o sa iti duce Fortnite.

Am un i5-4210M ( 2. 6Ghz ), Radeon R5 M230, 4 GB RAM. Jocul e imposibil de jucat

| PainTech a răspuns:

Viteaza de descarcare e cam irelevanta cu informatiile date, ar fi util daca ne-ai spune si viteza HDD/SSD.

| InteRX a răspuns:

Nu prea ai ce face.Iti recomand sa iti iei alt pc