| Dyenutzaaaaaaa a întrebat:

Heyy TPU! Am si eu o problema : am un laptop pentru gaming are procesorul Core i3, am 2 placi video una dedicata nVIDIA de 610m, si 1GB, si un integrata Intel HD Graphics si jocurile merg greu am Nfs The run care are o problema zice ca nu suporta si ceva de directx si mai am NFS Hot Pursuit care merge greu. Adica la ce componente bune am eu cred ca ar trebui sa mearga bine nu asa prost. Va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptopul este bun zic eu. Problema 1: Windows-ul care este nasol
Problema 2 : Trebuie sa instalezi driverul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti ia naiba laptop-ul pentru. gaming, laptopurile nu sunt bune atunci cand vrei sa joci jocuri video, ai nevoie de un desktop. Eu am Serioux extreme V9 merge perfect pe Call of Duty MW3, Blackops, NFS, COD Ghosts e prea tare si am un monitor de 72 de cm pe diagonala. Laptopurile nu sunt bune deoarece nu au atatea ventilatoare si se supra incalzesc mai ales placa video care e lipita de placa de baza. Si daca nu iti merge nu este pentru ca tu ai un anumit Windows gen Windows 7 32 de bit, Win-64 bit este mai bun deoarece tot ce este pe 32 merge pe 64 invers e mai complicat. Si daca ar fi sa schimbi componente din laptop ca tie sa iti mearga nu le poti schimba asa e la laptopuri, daca ai fi avut desktop era alta treaba daca iti murea placa video ti-o puteai inlocui sa iti iei de ex. 2 si sa iti mearga paralel(dar stii nu poti avea 2 placi video diferite:una NVIDIA si cealalta AMD ca nu o sa mearga). Daca iti pocnesc placile de baza le vei putea inlocui, asta e bine la desktop, laptop-ul nu e pentru. Jocuri Video, daca erai o gamerita adevarata stiai si tu toate astea. Iit spun de pe acum, nu te mai juca pentru. ca il vei strica si v-a trebui sa faci Reballing care costa in jur de 300 de ron, asa ca nu are rost. Strangi bani si iti iei un desktop sau nu te mai joci jocuri video. Tu faci cum vrei tu eu ti-am dat sfaturi. Succes!

| HaKa93 a răspuns:

Daca ai de la nVIDIA, intaleaza driverul iar apoi cand vrei sa intri in joc, dai clidk dreapta pe icoana si ai acolo o optiune care iti zice sa rulezi jocul cu : placa integrata sau placa dedicata

| HaKa93 a răspuns:

Http://www.geforce.com/drivers aici in dreapta iti alegi tipul, numele si ce versiune de windows ai la el sa iti mearga

| 4Tuning a răspuns:

Si eu am un sistem asemanator doar ca cu un i5 si am aceeasi problema, eh problema e ca poate ca ai un windows de tot rahatul ca mine adica Windows 7 Utimate, acest sistem foloseste o gramada de resurse si orice i-ai face tot asa merge (experenta mea proprie)
de aceea eu recomand un windows 7 enterprise sau xp pentru jocuri happy