| anonim_4396 a întrebat:

Îmi poate spune cineva care procesor e mai bun pentru gaming I5-6600k ori I7-4790s vreau sa știu dintre acestea doua.Dau funda pentru cel mai bun răspuns.

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

I5 6600k e tot ce ai nevoie pentru gaming, dar i7 e mai bun, dar totusi sunt 5 milioane diferenta. Oricum, placa video e cea mai importanta, in ea trebuie sa investesti cei mai multi bani, daca cumperi i5 ul, poti sa mai investesti inca 5 milioane in placa video.Depinde de bugetul tau

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ti-am mai spus odata! I7-4790s

| Danny03 a răspuns (pentru CPAElites):

Ok voiam sa fiu sigur.Dar chiar dacă i5 e a 6 generație?

| Țoglă a răspuns:

I7 nu e adaptat încă pentru jocuri.E bun, dar nu ai nevoie de el pentru așa ceva.
Îți recomand i5-ul și să mai investești în placa video.