| Pusheen a întrebat:

Imi puteti explica cum se joaca League of Legends? Nu stiu absolut nimic. x_x help.

Răspuns Câştigător
| kzd a răspuns:

Pai in fieare meci de LoL sunt 2 echipe L echipa ta si echipa adversara. Exista un Nexus in fiecare echipa care trebuie distrus pentru a castiga meciul. Ca sa ajungi la Nexus trebuie sa distrugi toate turetere de pe cel putin o linie si inhibitorul. inhibitorul este cel care face minioni - minioni adversari daca sunt omorati dau bani si cu banii aia iti cumperi lucruri cu care te faci mai puternic, in fiecare echipa sunt 3/5 persoane si daca esti incepator e indicat sa stai in spatele minionilor si iti iei un jucator care da de la distanta ca sa dai si sa fugi daca vin dupa tine. de unde poti sa il iei : http://signup.leagueoflegends.com/en/signup/redownload. pace!

2 răspunsuri:
| ZethKode a răspuns:

Salut! Daca deja ai descarcat jocul si ai jucat un meci, nu ai cum sa nu sti deoarece cand joci pentru prima data, jocul te pune intr-un camp cu boti, unde iti explica ce trebuie sa faci, cum sa faci si restul. Jocul are si optiune de limba romana, daca e in engleza sau in alta limba, dai pe butonul albastru pentru a selecta regiunea si limba (asta se face din meniul clientului, acolo unde apesi Play).
Daca inca nu ai descarcat jocul, aici este link-ul + un refer pentru mine.
http://signup.leagueoflegends.com/? ref=5087d3fe13066850861264
Bafta!

| roby9603 a răspuns:

Man uitate pe site-ul lor este un tutorial poti invata de acolo. mai intai cand incepi antrenamentul ti-o da pe Ashe este un arcas o sa fie putin lag dar te invata cum sa o controlezi pe Q, W, E se apasa vrajile sau puterile cum vrei tu sa le spui. o sa te invete cum sa te bati cu minioni. in primul mapa este DOTA din World Of Warcraft doar ca League Of Legend este mult mai tare (LOL) asa se spune. iti poti face cont aici : http://signup.leagueoflegends.com/en/signup dupa ce iti faci cont o sa-ti apara linkul de download. Si la emai-l scrie : email-ul tau @hotmail.ro. Casa mearga daca scrii cu @yahoo.com o sa-ti scie signupfailed. Sper ca te-am ajutat.