| mZque a întrebat:

Aproape toti din prietenii mei se joaca LoL(League Of Legends), ei imi zic ca este un joc bun dar eu nu stiu cum se joaca. Imi puteti spune cum se joaca si daca se merita sa-l iau?

FUNDA :X

Răspuns Câştigător
| AnduZisAlexandru a răspuns:

Este un joc unde ai campioni diferiti, puteri diferite, tactici diferite. Exista TANK, AD, AP, ADC... eu iti propun pentru inceput sa joci cu boti cu un singur erou. 1 singur, dupa cand incepi sa prinzi ideea incearca cu alti campioni. Si daca inveti cu 3-4 o sa vezi ca restul daca stii ce functii au vor fi usor de "stapanit" sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu sa explici. Sunt peste 120 de campioni cu abilitati diferite. Joaca practice si cateva meciuri cu botii pana inveti esentialul.

Răspuns utilizator avertizat