| MoodyFT a întrebat:

In cate FPS-uri ar merge GTA 5 pe urmatoarele sepecificatii?

GPU: GeForce GT 630
CPU: Intel Core i3-3240 CPU @ 3. 40GHz 3. 40GHz
Memory: 4 GB RAM
Current resolution: 1920 x 1080, 60 GHz
Driver Version: 327.23
Graphics: NVIDIA GTX 630

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

In primul rand ia-ti inca 4gb ram altfel o sa iti mearga jocul in poze dupa 5 minute de joc, in al doilea rand pe rezolutie 720p cu setari normal-high prinzi vreo 35-40fps

| KIibrDM a răspuns (pentru bogdan324):

+1 Tipul merita funda pentru raspuns concret, nu te lua dupa ce zice AleXu224, GTA V nu este un joc atat de usor de rulat.

| AleXu224 a răspuns (pentru KIibrDM):

Poate tu ai testat cu o placa video praf de zici ca e asa de greu de rulat, cu un Radeon Hd 7750 gta v merge ok pe setari high (trebuie sa adaug ca am overclock pe placa video)

| MoodyFT explică (pentru bogdan324):

Da dar daca am setarile pe low sau medii cum imi merge?

| KIibrDM a răspuns (pentru AleXu224):

Placa aceea video cu care am testat-o (GTX 960 4GB OC) ma duce acuma pe setari Very High 60 FPS STABIL. Cei 4 GB Ram erau problema.

| MoodyFT explică (pentru KIibrDM):

Eu am 4! Dar asa jocul ar merge bine pe low -medium?

| AleXu224 a răspuns (pentru KIibrDM):

Eu spusai ca o sa ai probleme la setari foarte mari iar tu comentezi toata ziua ca are probleme pe orice setari, esti cam orb

| KIibrDM a răspuns (pentru AleXu224):

Esti prost frate? am zis ca ma duce ACUMA pe setari Very High, inainte nu puteam juca nici pe Normal.

| MoodyFT explică (pentru AleXu224):

Man! Eu ma r5efer pe setari ow-medium! Imi merge in lag asa? se blocheaza sau ce?

| KIibrDM a răspuns (pentru MoodyFT):

Iti mai cumperi 4 GB Ram si pe Normal settings (n-are low) iti merge la un 40-50 FPS. Pe 4 GB Ram nu iti va merge.

| MoodyFT explică (pentru KIibrDM):

Atunci nu cred ca ar trebui sa il cumpar pentru ca nu ambani si de gta si de inca 4 gb ram

| MoodyFT explică (pentru KIibrDM):

Dar asa chiar mi-ar merge prost? ca as vrea sa las pc-ul asa si sa iau gta! nu pot sa il als asa si sa mearga cam in 30 fps?

| AleXu224 a răspuns (pentru MoodyFT):

Bai o sa iti mearga pe calculatorul de il ai totusi are si KlibrDM dreptate deoarece o sa ai cate un freeze din cand in cand asa ca mai bine iti recomand sa ai piese mai bune inainte sa il cumperi

13 răspunsuri:
| AleXu224 a răspuns:

Probabil poti sa prinzi 60 pe high-very high totusi ramul te va trage in jos daca pui setari mari ca de exemplu texturile