| T0XyK a întrebat:

In metin2 la sura la razboinic la ninja si la saman ce bonusuri sa imi pun la iteme si ce arma sa imi iau si armura pls ajutati-ma dau funda si vot

1 răspuns:
| baciumarian a răspuns:

Sura = inteligenta folosesti sirius se evolueaza din batalie pui 12 inteligenta 10 semiom de preferat si 10 critik dar nu neaparat sau la sura mai merge sfanta se evolueaza din dinte+9 tot asa 12 int 10 semiom. daca vrei sura fa-ti rost de cercei de 54+9 pentru ca au inteligenta armura otel+9 otel albastru+9 posedata 1+9 sau posedata2+9 depinde de server si daca vrei sau nu sa donezi
razboinic= str tarie tot sirius ca pe sura dar trebuie sa fie 12 tarie 10 semiom 10 critik as recomanda critik nu neaparat armurile ca la sura la razboinic mai este si dgb adica daca esti pe mental si se evolueaza din partizan dar nu pe toate sv iti recomand ca si cercei abanosi pentru ca au tarie
ninja= flexibilitate dexteritate daca esti pe arc iti iei un arc galben+9 bagi pe el 10 semiom 12 flex si 10 critik dar iese foarte greu cu critik si il faci epic daca esti pe lame iei cutite dragonae+9 bagi tot ca si pe arc bonusurile si le faci epice+9 armurile la fel ca la sura cercei de cristal de lvl 46 parca au flex
Saman = inteligenta exact ca la sura
arma iei evantai sau clopot de 65 care se evolueaza bagi 10semiom 12 int si critik daca iese si armuri la fel
Itemele ': pe scut depinde de caracter daca esti sura bagi 10 semiom 12 int imun la necunostinta pe tigur, vuktur, si solzi dragon
daca esti ninja bagi 10 semiom 12 flex imun la nec
daca esti saman bagi 10 semiom 12 int imun la nec
daca esti war bagi 10 semiom 12 tarie imun la nec
pe scutu anti sura bagi numai 10 semiom si 12 tarie sau 12 int sau 12 flex depinde de caracter
Armura Papuci si Colier : 1500 sau 2000 HP 10 sabie 10 2 maini 10 pumnal sau 15 sabie 15 2 maini 1500 HP 2000hp sau 15 sabie 15 pumnal 1500 2000 HP sau 15 2 maini 15 pumnal 1500 -2000 HP
Bratara : pe bratara de 54 bagi 2k HP 10 semiom 15 magie dar iese foarte greu asa ca faci bratara de aur alb+9 iti da 1800 HP la+9 mai bagi 10 semiom 15 magie
Casca : 10 semiom 15 magie
Cercei: 10 semiom 15 2 maini 15 sabie sau 10 semiom 15 2 maini 15 pumnal sau 10 semiom 15 sabei 15 pumnal sau 10 semiom 10 2 maini 10 pumnal 10 sabie sau 10 semiom 15 pumnal 15 2 maini 10 sabie
sau tot asa...
daca vrei altele da-mi mesaj si iti dau orice info ai nevoie recomand un server www.metin2pro.ro e foarte fain
V