| malina1922 a întrebat:

Care ii cel mai puternic luptator pe metin2?
ninja, sura, saman sau razboinic?

Răspuns Câştigător
| Nero a răspuns:

Razboinici = ****
Samani is buni doar pe private
Ninja is bunicei pvp dar de la lv 50 in sus
Eu iti recomand sura magie daca vrei sa fi bun in duel iar daca vrei sa cresti repede iti recomand sura pe arme (imbunatateste si atacul si apararea si scade atacul inamic)
Deci sura!
bafta

11 răspunsuri:
| iEmonel a răspuns:

Eu sunt .

| SDC a răspuns:

Razboinic

| florinflorin14 a răspuns:

Cred ca saman pentru ca multi isi pun bonusurile impotriva sura, ninja sau razboinic,
samanul healer nu vindecator
funda?

| DrugFree a răspuns (pentru florinflorin14):

Ba, healer inseamna vindecator. Poate vrei sa zici zmeu

| Anndreass a răspuns:

Mai jos raspunsuri pff... gresite cele 4 rasp cel mai bun caracter pvp adica(player vs player) este sura black magic pe locu 2 este ninja arc pvp daca ai arc epik otel si iteme bune dobori un inamic foarte rapid pe 3. este razboinic este bun si pvp si pvm(player vs monster) este bun in duel waru corp si la crescut este foarte bun pe 4. este cu siguranta ninja lama deoarece e bun in duel si 24% pvm pe 5. este sura lama ala de jos a avut dreptate scade atacu la inamic dar nu-i mai bun ca alea de ti le-am zis eu mai sus iar pe 6. si ultimi samani sper ca te-am ajutat bafta la joc!:d

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numa raspunsuri eronate.
1.sura
2.ninja
3.razboinic
4.saman
Sura pe arme e bun pentru pvp ( scade apararea inamicului) trebuie plusat pe PM si Atac
Sura magie neagra e foarte bun pvm ( trebuie plusat tot pe PM si Atac)
Ninja pe lupta apropiata e bun pvp si pvm ( trebuie plusat pe dexteritate si pv)
Razboinic pe mental e bun in pvp si pvm (trebuie plusat pe atac si aparare)
Samani in cei mai slabi

| shhhs a răspuns:

Salut,
Poate te ajuta acest ghid:
http://orademetin.blogspot.ro/......etin2.html
Bafta!

| fanmetin23 a răspuns:

Cel mai tare e cu siguranta ninja pe pumnale.

| Chymy06 a răspuns:

Vine asa ca shamanu are buff bun deci primul e razboinicu, sura, shaman, ninja

| vladut988 a răspuns:

Am sa va spun eu... care e trebuie cu sura bm si war corporal. Deci am auzit multe vorbe total gresite cum k sura bm face legea pe metin. Sura poate sa aiba chiar si full farmec care este esential pentru acesta...dar tot nu poate bate un warrior corporal daca stii cum sa l faci. Trrebuie doar sa stii cum sa-l faci :full magie adica coif 15 armura 20 bratara 15. Acum bonusul vita al razboinicului contra sura care este patrunderea avand 10 pe arma + piatra 10 bratara 20% colier LC+9 + roa daca o aveti acesta va trece de protectia intunecata. avand si combo ii vei lua 3k pe hit + skiluri. In timp ce acesta iti va lua abia 3k max cu sfera. Bineanteles ca tu va trebuie sa ai si scut leu+9 cu 12 tarie 10hh si imun. Aici e o problema, toti isi sustin caracterele dar eu le sustin pe toate caci am si sura si warrior.Sura se zice ca e bun pvp deoarece nu isi prea baga playeri magie dar eu va spun ceea ce trebuie pentru a face un sura sa cada la piceoarele razboinicului. Deci daca ar fi sa fie Sura vs War + Win Warrior