| costin95 a întrebat:

In primul rand, va salut pe voi, gameri de toate varstele!

Intrebarea mea este : Ce jocuri mai pot juca pe aceasta configuratie :
-RAM: 1.50 GB total memory type DDR
-PROCESOR: AMD Athlon 64 2800+ clocked at 1.80 GHz ( Daca il fortez un pic ajunge si la 3 GHz) e un pic mai bun decat Intel Core 2.4 GHz
-PLACA VIDEO: Nvidia GeForce 6200 cu 128 MB (AGP)

*Daca ati putea face o lista cu jocuri care merg aproximativ bine, si unele mai noi care ruleaza la minim pe configuratie ar fi excelent *

*Daca mai aveti intrebari despre configuratie, lasati un comentariu si promit ca o sa raspund *

Raspunsul cel mai bun >= FUNDA

9 răspunsuri:
| nurckye a răspuns:

#hater mode on#
Configuratia e de tot rahatul, si cel mai probabil e laptop, da l bunicii sa frece menta pe facebook. acum ca m-am descarcat #hater mode off#
Placa da rateuri rau, si nu inteleg de ce ai luat un model cu 1, 5 gb ram. Merg jocuri pana in 2008, la low cu un fps mediu de 30. Daca vrei mai noi poti incerca idieuri precum the bridge, no time to explain etc.
#hater mode on# Gamer nu e ala care se joaca counter strike si metin toata ziuz copil scapat in cap.

| RAY a răspuns:

Placa de video una mai buna ar fi buna, cred ca merge
cs
need for speed
fifa 2011
si mai multe vezi tu pe net

| Gameru a răspuns:

In primul rand procesorul este de 1.8 si atat.Ai putea sa iti iei sa iti iei sa ai 2gb rami.Placa video ia-ti macar o placa video de 1gb ddr3 si iti recomand ca iti merge jocurile noi super bine in afara de battelfield 4 si cod ghost etc.Eu de ex am Intel pentium dual core e2160 de 1.8 ghz si incerc sa imi fac overclock.Placa video nVIDIA gt 630 1 gb ddr3 si 128 biti si 2gb ram ddr2 si imi merg ce vor muschii mei sper ca ti-am fost de ajutor funda? Si zi-mi si mie ce sursa ai si ce chipset.

| costin95 explică (pentru Gameru):

Chipsetul placii de baza?

| Gameru a răspuns (pentru costin95):

Da

| Gameru a răspuns (pentru costin95):

Dami id de mess sa vb acolo al meu e florincatalinb@yahoo.com intra sa vb

| MiHaiTzAAA1997 a răspuns:

Ai un PC bunicel, incearca jocurile de tip Source ca Half-Life sau Half-Life 2, Counter-Strike: Source, Team Fortress 2 (e gratis pe Steam, dar ia cam mult spatiu).

| mitzamihai a răspuns:

Wizard 101

| UretuClaudiu a răspuns:

Nu stiu ce ai putea juca, asa mai nou, pe acest sistem
Counter Strike 1.6
Nfs Most Want
Fifa 2007
Fifa 2008
Delta Force:The Black Hawk Down...
FUNDA!