| anonim_4396 a întrebat:

Joc de ceva timp minecraft si tot ma cam incurc in enchant laughing Tocmai mi-am pus pe un sv enchant: Smite IV e de lv 30 si vr sa stiu daca mai merge sa mai pun cateva? ca mi se pare ca am vazut arme cu 3 enchant cred happy
Si as vrea sa mai stiu cam ce enchaturi imi trebuie pentru
koif, armura, papuci, pantaloni, arma, tarnacop si altele.
Dau funda celui mai bun raspuns big grin

1 răspuns:
| r3yz3r a răspuns:

Salut! Deci la masa de enchant poti pune o singura data enchant! Depinde de noroc poti primi si 2, 3 enchanturi! Alte enchanturi poti pune pe sabie daca ai carti enchante si o nicovala pui sabia +cartea enchanta si iti iei sabia!(Atentie costa level)
pentru coif poti pune : respiration aqua afinity,protection, blast protection si fire protection si spini(la spini nu sunt sigur)
la armura poti pune asa:protection,blast protection,fire protection,spini si cam atat.
la papuci: feather faling(te ajuta sa iei mai putin damage cand cazi),protection,blast protection, fire protection si cam atatbig grin.
la arma : sharpnes,smite, bane of antropods,fire aspect,knockback,si unbreaking!
la tarnacop: atignere de matase,furtune,eficienta, unbreaking, cam atat imi aduc aminte.
La arc poti pune asa:flame, power, punch, unbreaking, iti mai zic daca-mi amintesc.
Sper ca te-am ajutat!