| cristianbadea a întrebat:

La ce strat se gasec diamantele in minecraft? Dar emeraldele?

Răspuns Câştigător
| WyndFTW a răspuns:

Diamantele sunt pela 12
Emeraldele pele 20 ( cu aproximare )
Totusi nu te astepta sa gasesti tone..sunt super rare si se gasesc doar in Extreme Hills or Extreme Hills Edge biomes ...sunt cam 140 emerald ores pe 2000 chunks adica super rare ...nu prea vad de ce ai vrea asa ceva ( in afara de ati face o casa din emerald ) laughing dar oricum nu utia ca se gasesc in acele 2 biomuri cauta pe google daca nu sti ce sunt

2 răspunsuri:
| NopeCheers a răspuns:

Diamante strat 12 si emeralde 20-30

| Snoopy001 a răspuns:

12-16 Funda?