| mm2778 a întrebat:

La metin2 ro cum fac altii de au iteme +9? care e secretul? stiim foarte bine ca fieraru mai nou esueaza de la +3... funda

Răspuns Câştigător
| xXxAggReSSiVeEmOxXx a răspuns:

Cred ca ai nevoie de pergament binecuvantat.Cu el iti scade foarte mult sansa de a ti se sparge armura, sabia clopotul vesmantul sau evantaiul.Pe metin2 ro mai rar ti se sparg armuri.

129 răspunsuri:
| lazarcosmin a răspuns:

Va spun eu ce trebuie sa faceti ca sa nu esueze eu stiu apsolut toate trucurile fierarului am iteme doar +9 am otel+9 baron+9 si scut cercei colier si pantofi+9
iata secretele:
deci inainte sa faci vreun item te duci la batrana si ityi vezi viitorul, daca iti da o vaja karma poarto, apoi te duci langa fierar, arunci itemul care vrei sa-l faci + apoi il iei inapoi faci inimi in fata fierarului si apoi faci foarte repede itemele adica trebuie sa fii foarte rapid nu ezita cand ai facut un item mergi mai departe ff repede
si daca va permiteti folositi bless sau pergamentul zeului dragon sau manualul fierarului
asteas toate secretele
eu am facut milioane vanzand iteme+9
apropo vand coasa uriasa+9 si armura de aur+9 si dga+8 si ninfa+9 pm me pe Corvus Anonymusul

| Georgikles a răspuns:

Merge faza cu sky am incerc big grin

| Georgikles a răspuns:

Deci care este secretul principal

| Georgee1 a răspuns:

Iti spuns un lucru mia am mers la fierar fms +9,,,... imparteam contul cu un prieten el a facut fms +6 eu am intrat pe cont el m-a dat afara a facut fms +7 eu am intart pe cont m-a dat afara si a facut fms +8 siii tot asa pana la +9
poate o fi fost noroc sau o smecherie... nu stiu nici eu

| Georgee1 a răspuns:

D

| SempreBoss a răspuns:

Ma copii deci faceti asa cum va sfatuiesc eu daca credeti ca ar meritawinking
eu dau orice la + si merge tot pana la +6 apoi aplic pergamente, am testat si merge bine deci nu credeam ca e asa, fa toate misiunile la biolog si du toti dinti si ai sa vezi ca nu mai esuaza asa repedewinking eu la 10 armuri esueaza 2 3 restul le fac +6 bafta la Metin (revin cred ca si lv conteaza )

| gabrieladrian007 a răspuns:

Mah jocul e ca un drog mai bine va lasati de el stiu ca e greu da mai bine.Si daca vrei un item +9 mai bine dai de exemplu sabie lata +6 si 500k pe sabie lata +7 sau fms +3 si 1kk pe fms +5 si tot asa. Daca vrei sa le faci tu +9 diminiata pe ch 4 da 1-2 pe zi nu mai mult ca esueaza.Si fieraru ala e cam handi.Da asa e jocul e facut cu cap ca sa bagi bani in el.Sa cumpei JD sa incarci yang etc.E si ala cu iteme +12 laughing

| Adidas07712 a răspuns (pentru gabrieladrian007):

Mah mie mi se pare ca bless-ul este nefolositor am bagat bless la rib +7 si no functionat si am facut din fieraru din map 1 si o mers

| Eu_Razvan_1986 a răspuns:

Au pergamentu binecuvantari sau bucata de marmura binecuvantarewinking

| Radu_George-Razvan_1995 a răspuns:

Http://freemetin2.eu/ Aici nu esueaza nici un item

| cristi_1568 a răspuns:

Ba nici o varianta nu este corecta toti au iteme +9 deoarece au conturi mai mari si ei intra in turnul demonilor si atunci cand ajungi la etajul6 iti dau un fierar de... si nu-ti cere decat banii:X

| drakazor44 a răspuns:

Doamne cati prosti! cati idioti! cica ala daca dai inimioare iti mergelaughing)) sunteti prosti nu e nici un secret aia au iteme+9 pentru ca ei le fac cu pergament zeu dragon si bless lor daca le esueaza le fac inapoi pana merg nu e nici un secret sunteti copii prosti aveti lv 20 si dati raspunsuri pe care nici voi nu le credeti adevarate.Omule i-ai dat funda aleia doamne lu proasta aia cica scade foarte mult sansa de a sparge armuralaughing))))) copila proasta ce esti baiat sau fata ce oi fii blessu e la fel ca fieraru din map1 nu scade si nu creste reusita mai invatati si voi jocu nu va mai luati dupa toti incepatorii. Si vreau sa va mai spun ceva! faza aia cu nu da cu magii in piatra metin ca nu mai iti cade nimic e doar o inventie ca sa pacaleasca incepatorii cand stau pe farmer map2 mai dai de un prost cica nu da cu magii unde dracu scrie ca nu trebuie sa dai cu magii te mai si injura idiotii de parca joaca ei metin de cand a aparut... acestea sunt inventii ale unor copii prosti nu va luati dp ei, voi cresteti intruna si faceti lv mare, cand o sa fiti lv 90 (daca) o sa vedeti ce frumos e va duceti cu prietenii la azrael, la dragon, la multi sefi din v4 e foarte frumos metinu la lv mare voi nu ati fost nici macar in v3 sa vedeti cat de frumos e acolo. Pt cei incepatori: ( Vreau sa stiti ca in v3 cad sabii de lv 1 +9 direct cad si evantai+9 si pumnale+9 armuri +6 chiar+7 in v4 ) iar la bossi cad numai pietre+4! unora dintre voi nu le place metinu pentru ca nu au ajuns la nivelul cel mai frumos (partea cea mai frumoasa a jocului) voi ati ramas map2 si la orci de aia va plictisiti asa repede stati cu halebarda+4 in mana cum sa nu te plictisesti? mai duceti-va si mai faceti un lv mai invatati ceva nou nu va mai luati dupa toti prostii : cica nu da cu magii in piatralaughing))) doamne ce prostie cat de prost sa fii sa crezi asa ceva de aia sunt facute magiile ca sa le folosesti, atat am avut de zis nu va luati dupa prostii care lasa comentarii pe care nici ei nu le cred corecte gen idiotii care au lasat comentarii aici la intrebarea lu' mm2778. Papa

| darckalyevil a răspuns:

Numa prosti am auzit pe aicea, ba inconstientilor sa nu bagati in viata voastra vreun item la fierarul din map1 are cele mai putine sanse de reusita, o sa va spun sansele fiecarui fierar numerotand de la 1(cel mai bun) pana la 4(cel mai slab) cocul:1 fierarul din DT(turnul demonilor) 2 fierarul breslei(10%mai bun ca cel din oras) 3 fierarul din map2 (cu 5% mai bun decat cel din map1) 4 cel mai nasol fierar din lume cel din map1 (mi-a spart fms la +8 pm 32 competenta 5 :@@@@) tineti minte daca ie lag mare, adica sunt multi plaiery intrati pe un ch mai gol de exemplu ch4 sau 3 daca mapa ie full fierarul va esua 80%
incercati sa faceti runuri cu prieteni eu am bagat ribuu la +9 si pentagonu la+8 si au mers amaindoua deci nu uitati nu bagat la fierarul din map1 sper sa va ajute :XXX server hidra lvl 37 armat full+9 bonusat nume seby6seby6 daca mai vreti sfaturi pm me dar nu va dau yang! cya

| ElektriOn a răspuns:

Da nu e un secret doar ca asta daca plusezi itemul la fierarul normal este sansa mai mare sa esueze il poti baga cu bless metal magic eu am facut un rib de la +5 la +8 la fierarul normal ma mir ca nu a esuat si l-am dat pe un fms+9

| 1234142sf a răspuns:

Trebuie sa iei arma de la +... de ex daca primesti lata +3 o poti cerste pana la + 6 sidaca vreti va dau cosuri de lupta cu dra goni daca imi aratati cum iau hackul de la metin2.

| raulrosu a răspuns:

Ba
cine crede ca king cu se pluseaza e pe jumatate noob pentru ca de exemplu in metin2 united se poate si plusa si negocia, daca nu ma credeti jucati metin2 united si o sa vedeti big grin

| ScaMatorul a răspuns:

Thoamne ce copii nepoti smenu este ila cu /sky 123456789 incercatil sa vedeti daca nu merge va dau o paine

| Popa_Valentyn_1990 a răspuns:

Eu cred ca isi strang bani sa-si cumpere bless-uri multe so dupa aia le fac!

| Marin_Coji_1995 a răspuns:

Pai ma intai de upgrade trebuie sa te uiti si la femeia batrana sa vezi ce noroc ai..adik dai clik pe ea, apoi pe obtiunea,, am auzit ca sunteti clarvazatoare''dai next ce mai e pe acolo si vezi ce noroc ai... daca ai cat de cat norocos ai sanse 50%. daca ai ceva noroc nu da ca ai sanse 25% si te risti pe fundu' tau

| Lin_Adhe_1996 a răspuns:

Pt curiozitatea voastra... va zic asa!------->Itemele pana in lv 45!->> La +1 +2 +3 rata de reusita e 90% +4 e 80% +5 e 60% +6 e 50% +7 e 40% +8 e 20% si +9 e intre 20% si 10% (DACA DAI + LA FIERAR DE BRESLE RATA DE REUSITA E CU 10% MAI MULT!) Asa itemele peste lv 45 pana la 70 sunt putin diferite.Procentul de 90% scade la 80 si tot asa pana la 10% ( 10% e ULTIMUL PROCENT DE REUSITA) ARMURA CE EVOLUEAZA DIN OTEL +9 REUSESTE TOT TIMPU PE METIN2RO
Un alt mod de a da + itemelor se face la Fierarul din DT ( turnul demonilor) in acel turn se intra doar de la lv 40! La fierarul din DT NU cere Obiecte pentru + DOAR BANI! iar rata de reusita este in schimb mai mica cu 5%

MA BUCUR CA AM FOST DE AJUTOR! :X

| Alexutzu2004 a răspuns:

Stiu eu frate uitate pe youtube sau fa aceasta faza du-te la fierar fai inimi si dai orce obiect vrei sa faci +... apoi dai yes sau da depinde in ce limba este. si dai no sau nu dupa apoi dai iar Da si da si o sa iti mearga mie mi-a mers am facut fms +3 in +9 :X sa stii la fierarul normarl big grin

| Ramonel_2915 a răspuns:

Pai aia care iteme+9 sunt copi pe care i duce capu.tongue dar de cele mai multe ori se intampla sa joace oameni(copi)de 20-25-30-35ani care sunt pe bani lor si baga bani in jocbig grin metinu e un joc care eu.il joc de placere dar sunt uni care sunt obsedati.big grinnu dau nume acum dar cine nu se mai poate opri sa stea la metin sa se lase de el pana nu devine dependet.crying in fine raspunsul este daca ai noroc faci iteme+9 dar cu bless...big grin

| mitza_6630 a răspuns:

Ce tot va plangeti mi mi-a esuat 5 fms la +9 si 4 rib la +9 si late chesti cu pv nu mia vb si nu mi ciuda in metin tine totul de noroc auzi la aia itm +12 rolling on the floor poate a avut pe mondial

| Adidas07712 a răspuns (pentru mitza_6630):

Eu am facut tigru la +9 la fieraru din map1 laughing) si rib +9 la fieraru de breasla n-are rost sati cumperi bless eu zic ca mai bine il bagi la fieraru de breasla eu acum am fms +8(paguba medie 46%) pietre 4 eu l-am facut la fierarul de breasla si cand am bagat bless sa-l fac +9 o esuat si acum il am +7 si ala cu itm +12poate ai avut pe privat nu pe ro

| WantedBoy a răspuns:

E simplu cauta si tu la magazine c.c. spiritul flacarii dar sa o cumperi ieftin si dupa aia faci shop si o pui cu pret dublu de exemplu din 30k la 60k. Dupa aia toti se vor lua dupa tine si o vor pune cu 60k atunci u o pui la 40klaughing. Dupa aia cu bani stransi cumperi iteme +9