| Intrebator12345 a întrebat:

La Minecraft imi arata placa video pe care o am ca este Intel HD Graphics 4000 desi am Nvidia GEFORCE 710 m 1 g.
Ce sa fac sa o schimb in cea buna?

Răspuns Câştigător
| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Click dreapta pe destop, intra la control panel-ul de la placa ta video Nvidia, 3d settings, add a program, selecteaza java

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui, probabil, dezactivata din Control Panel. Intra in System, Device Manager si la Display Adapters da-i disable la Intel (R) HD Graphics. Daca nu functioneaza inseamna ca si jocul trebuie sa aiba o asemenea optiune.

| Intrebator12345 explică (pentru Salontanul):

Am incercat dar nu a mers. Iti multumesc pentru raspuns.