| anonim_4396 a întrebat:

Ma jucam o data un joc pe Friv, cu niste animalute mici a caror padure ar fi fost taiata. Ei au gasit un anunt in care au vazut ca ar putea locui in alta parte. Numele acelui loc avea "Valley" in el din cate imi amintesc, dar mai era ceva. Cu cat progresi mai mult cu atat nivelele deveneau mai...morbide sa zic asa. Incepi cu o padure verde si frumoasa, luminata si populata si ajungi intr-un loc in care nu mai sunt copaci, si iti aduce aminte putin de iad (Desi fara excesul de rosu, e mai mult un gri maroniu)
Animalutele alea de fiecare data cand ar fi murit, s-ar transforma intr-o gramajoara de oase si atunci, ai fi dat de la inceput cu un alt animalut, pana ai fi terminat nivelul/pana ar fi murit toate.
Din cate imi amintesc, dupa ce termini toate nivelele, animalele acelea ajung la locul cu pricina, si vad ca de fapt locul unde trebuiau sa traiasca, era o companie de deforestare (destul de ironic). Asa se termina jocul, si...cam asta e. Daca m-ati putea ajuta as fi foarte recunoscatoare. Dau funda happy!

2 răspunsuri:
| UnPisic a răspuns (pentru OnuOnulică):

Um...tin sa mentionez ca nu e pe telefon? mersi de ajutor, totusi.