| Imperator a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva. Nu stiu de ce nu imi porneste pc-ul. deci il pornesc si nu imi arata nimic pe monitor parca nu as avea placa video. Nu pot sa ii dau nici macar reset la bios.Nu se aude niciun sunet nimic, coolerul merge, la fel si sursa. Ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Posibil sa fie placa de baza dusa, sau procesorul.

| MeConstantine a răspuns:

Reset la Bios se da scotand bateria de pe placa de baza. Acuma ca merge coolerul si sursa sa te uiti daca este bine fixata placa video, daca ai si placa video on board incearca sa o conectezi si la ea sa vezi daca iti arata ceva pe monitor.

| Imperator explică (pentru MeConstantine):

Am incercat sa fac reset asa si nimic, am 2 sloturi pentru placa video asa ca am mutat placa de pe un slot pe altul si tot nimic, am pus chiar si alta placa video si tot nimic. Nu stiu ce sa ii mai fac.

| DuTzY007 a răspuns:

Ori ii placa de baza...ori tie arsa sursa....si de cat sa dai bani sa il repari mai bine cumperi unul nou