| xcristix a întrebat:

Mai exista si alte limbaje de marcare,in afara de (X)HTML si css, adica unele care sa foloseasca la alceva decat creearea de pagini web?

2 răspunsuri:
| Rëndark a răspuns:

HTML, XML, c++, Pascal, HyperText Markup Language, XPath, PHP, LaTeX, Perl, ColdFusion, Limbaj de asamblare, CUBRID, Brainfuck, Python, JavaScript, Visual Basic, Fortran, XHTML, Haskell, Miva, Sed, JQuery, XML, RPG, CLIPS, C sharp, MIRC scripting language, ASP, VBScript, Cod surs, UML, Limbaj de programare vizual, LISP, Embarcadero Delphi, SQL, ActionScript, Strlen, LabVIEW, ASP.NET, PL/SQL, Prolog, Free Pascal, Limbaj de marcare, Ruby, Scala, Tcl/TK, Cobol, Scheme, Groovy, A+, PostScript, A++, TAL, Seed7, Common Lisp,

| jeek0 a răspuns (pentru Rëndark):

Faci confuzii mari