| ionut2955 a întrebat:

Mai nou, unitatea de la PC scoate un zgomot ciudat, un barait sidupa ceva timp se stinge wcranul si beculetul verde de la unitate palpaie dar foarte rar si slab si cel rosu sta aprins.De ce?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,e de vina praful din interiorul calculatorului.Nu e nimic nou, toti avem praf in calculator.Trebuie sa desfaci calculatorul si sa scoti fiecare componenta si s-o "sufli" cu un aspirator. Absolut toate componentele sau cel putin sa le cureeti cu o pensula moale.Eu abia dupa un an am reusit sa fac asa ceva si crede-ma, un pumn de jeg am scos din ellaughing Cooler-ele(ventilatoarele) si ele trebuie curatate. Spor la treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ecranul cred ca se stinge din cauza ca ventilatoarele nu mai raceste din cauza prafului, astfel nu mai raceste cat trebuie, parerea mea.