| serau999 a întrebat:

Mi-am cumparat o placa video Gainward Nvidia GeForce GT 730, si nici macar Prototype sau Spider-man 3 nu ruleaza pe ea. La spider-man 3 scot acum cam vreo 10 FPS maxim, iar la Protptype am maxim 15-16 FPS.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in start ->rund ->dxdiag ->da click pe tabul Display ->fa un print screen si posteaza aici rezultatul. Ce windows si pe cati biti ai?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| serau999 explică (pentru neluL):

Http://i.imgur.com/nlhPZX1.png Am Windows Ultimate 32 bit.

| serau999 explică (pentru neluL):

Windows 7*. Pardon. Windows 7 Ultimate 32 bit.

| neluL a răspuns (pentru serau999):

E bine acolo! Fa o scanare cu Advanced System Care de aici
http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html
Descarca/instaleaza/scaneaza/repara/restartpc/probeaza jocul

| serau999 explică (pentru neluL):

Nu merge. Abia la Spider-man 3 am 25-30 FPS doar cand ma uit in jos. Dar cand sunt in oras si ma uit inainte am cam 8-10 FPS. Si mai are si niste faze cand se laguieste cam 1 minut sua mai mult, dar se laguieste bine. Nu poti scapa de el.
Mai ai ceva sfaturi? Din cate stiu eu, jocurile astea care le-am zis eu ar trebui pe placa asta sa mearca cu cel mult 40 FPS. Odata am mai si testat Protptype / Spider-man 3 pe o placa mai slaba decat asta si mergea mult mai bine. Placa era Nvidia GeForce 8600 GT 512MB. Mai ai idei / sfaturi?

| neluL a răspuns (pentru serau999):

Ce procesor ai? Dar memorie ram?
Cred ca ai prea multe procese deschise in Task Manager, mai inchide din ele sau foloseste un Game Booster http://www.razerzone.com/cortex/game-booster
In principiu inchide toate aplicatiile inclusiv antivirusul si apoi revino cu un reply.

| serau999 explică (pentru neluL):

Procesor, unul slab, AMD sempron processor 3000+ 1, 61GHz, si 1GB Ram DDR2 dar nu stiu daca conteaza asta. Adica aceleasi le aveam cand jucam cu placa aia video nVIDIA geforce 8600 GT 512MB si mergeau mai bine decat cu asta. Iar in task Manager nici nu stiu sa inchid. Game Booster nu ma prea ajuta. Ma gandesc sa nu-mi fi luat teapa. Ca le-am cumparat de pe eMAG. Mai scrie si pe spate "smooth gaming", ce minciuna.

| neluL a răspuns (pentru serau999):

Aaaa! Prietene schimba procesorul si ram-ul in special procesorul care trage in jos placa video. Placa video e OK daca ai si un procesor langa ea. Ai dezechilibrat sistemul cu placa asta video.

| serau999 explică (pentru neluL):

Aaaaa! Mersi, am inteles acum. Oricum, cautam sa-mi iau alt procesor. Am si gasit unul. Mersi de ajutor. Ai funda de la mine pentru ca m-ai ajutat, dar in special ca nu ti-ai batut joc de mine.

| neluL a răspuns (pentru serau999):

Cu placere! wave bye, bye

10 răspunsuri:
| LeParrain a răspuns:

Fa'ti update la driveru de la placa video.