| PoohZeta a întrebat:

Mi-am luat de black friday un notebook Asus R510D si dupa ce l-am deschis si mi-am bagat windowsu a inceput sa scoata pe fantele de aerisire un aer foarte cald si mi-am downloadat speccy sa vad caldura, imi arata la CPU 110 grade celsius. Astazi m-am dus sa mi-l schimbe si exact aceeasi poveste!
Am facut eu ceva gresit sau e de la notebook?

VOT + FUNDA!

4 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Asa este laptop-ul, nu ai ce face.
Sunt unele laptopuri care se incalzesc foarte tare chiar daca nu au deloc praf in ele si sunt unele laptopuri care nu se incalzesc deloc, dar laptopurile care nu se incalzesc deloc sunt destul de vechi, adica au procesoare celeron si nu prea sunt ele supraincarcate sa se incalzeasca atat de tare.

Bafta wave

| MateescuParker a răspuns:

Buna, Este de la notebook. Daca ai garantie, du-te cu el sa ti-l faca, este dreptul lor, sa ti-l faca, nu conteaza, ca s-a supra incalzit sau mai stiu eu ce. Daca nu vor sa ti-l faca, spune-le ca vrei sa faci o reclamatie! Asa mi-a facut si mi-e cand mi-am loat un laptop, si cand le-am zis ca vreau sa fac reclamatie, mi-au rezolvat problema happy Succes! Sper ca te-am ajutat! happy

| PoohZeta explică (pentru MateescuParker):

Pai primul l-am dus inapoi tot din cauza asta si mi l-au inlocuit, asta care il am acum de la ei tot asa face

| MateescuParker a răspuns (pentru PoohZeta):

Pfff... Inseamna ca asa este, nu ai ce sa-i faci, lasa-l asa si daca se arde, strica, etc... Te duci il dai la reparat, si cand il scoti le spui celor care ti la facut sa scrie de ce s-a stricat, si daca este din cauza, ca s-a incalzit, atunci faci poti sa faci, contestatie si iti returneaza banii. Funda? big grin