| confuza a întrebat:

Mi s-a facut o oferta avantajoasa la un laptop dar nu ma prea pricep, configuratia:Intel Core i7 3630QM @ 2. 40GHz, ASUSTeK COMPUTER INC. K55VD (SOCKET 0), Generic PnP Monitor (1366x768@60Hz)
Intel HD Graphics 4000 (ASUStek Computer Inc)
2048MB NVIDIA GeForce 610M (ASUStek Computer Inc), 699GB ATA HGST HTS541075A9 SCSI Disk Device (SATA) mi-a spus cineva ca trebuia placa GTX nu's de care ca sa ruleze jocurile perfect. Intrebarea mea: pot rula jocurile actuale cu configuratia asta la detalii maxime?

2 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Da e bun in general. Procesorul ala Intel core e printre cele mai bune pentru gaming iar la placa video da, iti trebuie GTX daca vrei sa mearga jocurile bine. Cea mai nou aparuta placa video e Nvidia GTX 710 aia e cea mai buna din lume la momentul actual. Si rami ar trebui sa fie 8 gb RAM daca vrei sa iti mearga jocurile ce vor aparea. Funda? happy

| razvyaga a răspuns (pentru RocKzZ):

Gtx titan frate e cea mai buna si r9 290x.