| Damurcon a întrebat:

Nu pot juca Crysis 3. Desi eu am DirectX 11 pe calculator, cand pornesc jocul imi spune ca imi trebuie o placa video capabila de DX 11 ca sa pot juca. Nu inteleg cum as putea sa am DX 11 pe calculator fara sa fie placa video capabila de asa ceva.

5 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Pai normal. daca placa ta video nu suporta mai mult de directx 9 evident ca trebuie sa schimbi ceva. ia-ti directx9.0c. nu conteaza ca ai directx 9 sau 11. o sa iti mearga.

| DataSoft a răspuns:

Sau probabil placa video de o ai este prea slaba fata de cerintele de memorie video ale jocului..in principiu daca ai windows 7 el are integrat directx 11.

| Damurcon explică (pentru DataSoft):

Multumesc, dar am uitat sa precizez specificatiile:

Procesor - 1 x Intel Core i5 3570 @ 3.4 / 3.8 GHz
Placa de baza - 1 x Gigabyte H77-D3H
Placa video - 1 x ATI Radeon HD 4800 @ 1GB GDDR5
RAM - 2 x Kingston HyperX Black 2GB DDR3 @ 798 MHz
OS - Windows 7 Ultimate 32-bit

| DataSoft a răspuns (pentru Damurcon):

E ok configuratia.dar ar mai trebui niste RAM...cu 2gb ram poti sa il joci la minim cu detalile.
presupun ca nu ai jocul original..ca altfel iti functiona, si poate sa fie si problema din cauza la crack..si in general jocurile crack-uite au nevoie de mai multe resurse decat cele date de producator.

| Damurcon explică (pentru DataSoft):

2 x 2GB nu doar unul, si da, am jocul original. Nu de pe Steam, pe DVD