| DanuTzCarbon a întrebat:

Nu sunt sigur de categorie dar pentru cei ce se pricep in baza de date (phpmyadmin). Ce tip de coloana trebuie ca pe pagina dorita, sa imi afiseze imaginea care i-am dat upload. Daca e Varchar imi apara text (locatia imaginii). As vrea sa imi explicati cat mai detaliat, deoarece eu sunt nou in lucruri de genul asta si... as cam avea nevoie de ajutor.

1 răspuns:
| ΔH a răspuns:

Baza de date se numeste MySQL, nu phpmyadmin (asta-i doar un client pentru accesare)
Nu ai cum sa stochezi imagini in baza de date, decat locatia imaginii asa cum spui si tu.
Iar la afisare, in tagul img scrii echo"img src='".$sql['locatie_imagine']."'"; (sau cum s-o numi la tine variabila de acces, si campul din baza de date).
Am sters parantezele unghiulare fiindca nu mi le accepta TPU, imi sterge tot.
Bafta!