| papaderoma a întrebat:

O intrebare, dau si funda. ma certam cu prietenii la poker, ziceti-mi cine castig sau daca se imparte potul. \Deci jos erau asa AA9KK
jucatorul 1 are 9 si 8 si jucatorul 2 are 8 si 3.

3 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Potul se imparte. Cea mai buna mana este 2 perechi AA + KK cu kicker 9. Ambii jucatori au in concluzie aceeasi mana.

Cei de mai sus bat campii. Crede-ma, am peste 3000 de turnee jucate cu ROI pozitiv.

| Gray77 a răspuns:

M-am uitat putin ciudat la inceput dar acum inteleg de ce v-ati certat:
Jucatorul 1 castiga potul pentru ca:
Chiar daca pe masa sunt deja 2 perechi, asta aratand ca ambii jucatori au deja 2 perechi, cand cineva poate forma o pereche cu o carte din mana, si celalalt nu poate, atunci o pereche de pe masa e nula.

| Necula_Constantin_1998 a răspuns:

Primul jucator clar, are o pereche 99