| BulLs a întrebat:

M-am contrazis cu un prieten in jur de 30 de minute in legatura cu o mana la poker. In cazul de fata, cine ia potul? primul jucator sau se imparte potul (cum i-am zis eu):
Primul jucator avea: A 10
Al doilea jucator: A 6
Cartile de jos: A K K 5 10

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Se împarte potul. Se iau în considerare primele 2 cele mai mari perechi şi a cincea cea mai mare carte (în mâna sau de pe masă - egal): AA+KK+10 - deci sunteţi la egalitate.

| Holiday a răspuns:

Se imparteeee!

| J0B0MAT a răspuns:

Primul

| BulLs explică (pentru J0B0MAT):

Pai nu se ia formatia castigatoare : A A K K 10? in ambele cazuri?

| Holiday a răspuns (pentru BulLs):

Bineinteles ca ambii au A A K K 10, deci carti egale!
Split pot.

| J0B0MAT a răspuns (pentru BulLs):

Primul are cartea mai mare.

| missfatadelatara a răspuns:

Primul.