| Solomonean_Andrei_1993 a întrebat:

Pc-ul acesta este bun de gaming, poate rula jocurile noi aparute gen GTA V, FarCry4 sau LeagueOfLegends?
1xHard disk WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB
1xSSD Kingston SSDNow V300 120GB SATA-III 2.5 inch
1xSursa Sirtec - High Power Element Smart 750W
1xPlaca de baza GIGABYTE GA-970A-DS3P
1xPlaca video GIGABYTE Radeon R9 270X OC WindForce 3X 2GB DDR5 256-bit
1xProcesor Intel Haswell Refresh, Core i5 4690K 3. 5GHz box
1xMemorie HyperX Savage 8GB DDR3 1600MHz CL9

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat despre tine Andrei, iei un procesor "beton" si o placa video mediocra. ai putea sa mergi pe NVidia si sa iei macar un gtx 960 si poti juca orice in Full HD cu un FPS decent.

| Solomonean_Andrei_1993 explică (pentru anonim_4396):

Ce zici de o placa video de genu : GIGABYTE GeForce GTX 970 OC WindForce 3X 4GB DDR5 256-bit, e cat de cat decenta?rolling on the floor

| Solomonean_Andrei_1993 explică (pentru anonim_4396):

Placa video GIGABYTE GeForce GTX 970 OC WindForce 3X 4GB DDR5 256-bit. E buna de ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Solomonean_Andrei_1993):

E foarte buna nu ca buna. eu am una dar e de la MSI. duc toate jocurile in ultra

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Foarte interesant cum nimeni nu a observat ca placa de baza e pentru AMD...

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Si? el la inceput avea un amd, care ar fi problema laughing. cand am zis de 960 am crezut ca se intelege de la sine ca trebuie sa schimbe placa de baza

| Daryus3k2 a răspuns:

Da, ruleaza GTA 5 pe medium-hight cu 50 fps.Dar de ce te-ai zgarcit la i 5? fa cum va si ia-ti i 7. Dar e bun si asta.De celalate jocuri nu mai vorbim. Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daryus3k2):

De ce ar da banii aiurea in plus pe un i7 cand ar putea lua o placa video mai buna?