| gabytzufasted a întrebat:

Pentru ce este ping-ul la counter strike?

Răspuns Câştigător
| Acasete a răspuns:

Ping-ul este timpul de raspuns dintre calculatorul tau si serverul pe care joci masurat in milisecunde. Cu cat e mai mic, cu atat gloantele trase de tine se inregistreaza pe server mai repede, deci poti sa joci mai bine. Daca e mare, s-ar putea sa ai experienta neplacuta de a te teleporta sau a te misca in directii nedorite.

1 răspuns:
| Ronnix a răspuns:

Pe un server de Counter Strike, ping-ul semnifica lagg-ul. Cu cat este ping-ul mai mic, cu atat poti juca mai bine, iar cu cat ping-ul este mai mare, cu atat ai lagg mai mare. (iti merge greu)
O zi buna! happy