| Grigore1239 a întrebat:

Placa video nVidia GeForce FX 5200 e buna pentru jocuri?

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Da merge si 3D mai multe informatii despre placa ta.
http://www.nvidia.com/page/fx_5200.html
Si ai aicea cateva exemple de baza ca sa te orientez ce merge si cum merge bafta.
http://www.nvidia.com/page/pg_20040109440047.html

Răspuns utilizator avertizat
21 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

E buna pentru jocurile facute inainte de 2004

| Andrei7520152 a răspuns:

Un geforce fx 5200 nu merita mai mult de 40 de lei. sincer, mai bine nu dai bani pe vechituri. ai noroc daca va merge un an, sau poate mai putin. mai pui inca 50 de lei si iti iei o placa video de 256 mb pe agp, noua si cu garantiei. asa risti sa iei teapa de la prietenul tau.
vezi aici mai multe preturi la placi video fx 5200
http://www.okazii.ro/cautare/geforce+fx+5200.html?autoc=write

| Mihail2020 a răspuns:

Si inainte di dupa este incorporat Nvidia si acepta o gramada de jocuri 3D, filem 3D, are si performanta destul de buna.
Acepta jocuri din 1995-2012++.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihail2020 a răspuns:

Sunt dar nu continu.
O placa de baza ca Fx 5200 nu costa mai mult de 127 RON la Magazin sau shop.
http://www.pscomputers.ro/search.php?cauta=Nvidia+Geforce+FX+5200&Submit=GO
Iar asa sa vanda la mana 2 (la prieteni, vecini, reude, etc) este mai ieftin in jur de 65 RON maxim este la jumate de pret daca este luata din magazin si vanduta iar dupa o saptamana daca o are de mult timp da nu valoreaza decat intre 65-40 RON.Cum functioneaza daca are probleme interne Adica de soft sau hardware are probleme si nu merge nu valoreaza mai mult de 20-15 Lei placa.
Dar zic daca n-are nimica are pretul de 40-30 de RON dacaare mai mult de 2 Jumate Ani placa cam asa costa.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihail2020 a răspuns:

Aicea conteaza cat de veche este (1-2-3-4 ani ) si daca este curata daca are praf taie si tu 10Ron.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihail2020 a răspuns:

Daca instalez driverul sau merge bine.
El cere driverul sau nu alte drivere daca ii bagi altu ori merge oleaca ori mai greu, etc sunt mai multe explicatii el cere driverul sau ca sa mearga cum trebuie.
Altceva el trebuie sa-si depaseasca limitele cateodata daca are 100% sa mearga mai repede si cu viteza dupa ce si-a depasit cam 3-4 zile limita poti juca in continuare fara niun stres (depasirea limitei adica bagi muzica, jocuri net-online-pc-retea etc, mes deschis aproape toate programele si el suporta cam cateva zile si el stie ce are de facut zilnic.Primele 2 zile merge greu daca vezi ca tot nu vrea el nu suporta sa depaseasca o limita.
Aicea mai jos ai link (cere cateva optiuni de sistem.
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
Ai aici placile de la seria 256 pana la 600 dar este in engleza poti traduce sa faci Copy+paste si linkul mai jos.
http://en.wikipedia.org/wiki/GeForce
La mine este Nvidia 9500 si acepta driverul 200 merge Foarte bine Depasesc limita la el (mereu are 100%) daca scad mai jos merge mai bine dar eu il tin mereu la limite.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihail2020 a răspuns:

Ti-am rezolvat problema iar cu driverul ti-am dat si exemple de performanta fil cum l-ai setat.

Răspuns utilizator avertizat