| CristiRapsu a întrebat:

Probabil ca multi stiti jocul numit Minecraft.
Eu am facut un server dar am o problema eu ma pot conecta dar prietenii mei nu pot intra pe el. Sper ca ma puteti ajuta.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai serverul în rețeaia locală - IP-ul NU e vizibil din exterior (internet), decât cu „artificii" (și pocnitori, gen „port forwarding" sau altele).

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Va trebuie hamachi sau sa faci port forwarding (sau ceva de genul). Eu recomand hamachi-ul deoarece e usor si cu portforwarding e mult prea complicat

| tgcro a răspuns:

Trebuie sa folositi cu totii programul hamachi