| Nicu14506 a întrebat:

Recent am terminat Assassin's Creed Black Flag asa ca am cumparat si Freedom Cry problem a este ca Black Flag release cu 25-30 ps si Freedom Cry 8-20 fps e de la placa video Nvidia GeForce 710M (laptop)? Ce pot face san imi mearga mai bine?

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Sa dai totul la low sa dai rezolutia mai mica, Si da e de la placa video. Din ce am vazut pe google ai nevoie de un cel putin 8800gs si am cautat o comparatie intre ce ai tu si 8800gs, acel gs e mai puternic decat 710m. Nu prea ai ce sa faci decat sa dai totul la low.

| Nicu14506 explică (pentru EnvyU):

Am dat totul pe low si e injucabil nu simt ca joc AC parca as juca un joc din 2004

| EnvyU a răspuns (pentru Nicu14506):

Atunci nu ai ce sa faci, oricum ultimele ac au fost prost optimizate, asa ca alt joc ai putea juca fara probleme

| Nicu14506 explică (pentru EnvyU):

Deci pot sa imi iau gandul de la Assassin's Creed Rogue?

| EnvyU a răspuns (pentru Nicu14506):

Nu, cica rogue ar fi bine optimizat pentru pc, deci cred ca ai sanse sa il joci la low. Au scos physx si foliage e static si alte chestii care trageau grav de pc.

| Nicu14506 explică (pentru EnvyU):

Multumesc am sa il cumpar

| Nicu14506 explică (pentru EnvyU):

AC Rougue merge mai bine decat black flag am vreo 35 fps uneori

| EnvyU a răspuns (pentru Nicu14506):

Super, ma bucur happy