| gGrigore a întrebat:

Sal,ma ajuta si pe mine cineva sa fac un server de metin2.
As vrea sa fie prin ip.
cine ma ajuta primeste funda!
Skype:grigore878

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nimeni nu te ajuta gratis sau pe degeaba.

2 Daca vrei sa fie prin IP (trebuie sa fie static) ca sa poata rula Metin2 dar chiar si daca este Dinamic poti sa-l setezi si sa-l faci static.

3 Trebuie sa ai minimul de system ca sa mearga:
-1. 7Ghz-2. 0Ghz
-512Mb placa video
-2GB Ram WinXp (3.5Gb Ram Vista, 7, 8, 8.1...) daca ai sistem de 32bit daca ai 64bit dublu.

4 Programele necesare:
-Navicat
-Filezila
-Portmap
-Servar Files
-Clientul
-Virtualbox
-Xampp
-Homapage

5 Bazele la inceput sunt esentiale sa nu gresesti ca acolo daca gresesti nu va merge servarul deloc si trebuie sa o ei de la capat.

6 Servarul trebuie sa ruleze cu o cantitate mare de ram cu cat pui mai mult ram la servar cu atat ruleaza mai bine si nu va fi lag si bug pe servar.
Dar sa ai o cantitate minima si pentru system altfel masina virtuala se va inchide.

Mult Succes!