| Capone5556 a întrebat:

Am o problemă cu calculatorul. Când îl pornesc îmi arată o icoana mare de la Dell apoi se face ecranul negru și scrie : " primary drive 0 not fiind
Strike the F1 key to continue, F2 to run the setup utility."
Va rog răspundeți dacă știți să rezolvați.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Primary drive 0 not found, strike the F1 key to continue.
O prima cauza ar fi faptul ca bateria s-a dus. Ar trebui alta. Pentru a inlatura orice posibilitate schimb-o. Se gasesc in magazine: CR2032.
Alta ar fi ( mai trista): pe sloturile placi de baza, la slotul 0 ai pus un HDD sau DVD-RW, ceva. Are o problema. Poate fi chiar dus.

| Capone5556 explică:

Și ce pot face acum pe moment sa-l fac să meargă?