| GiurgiBogdan a întrebat:

Sal TPU.Am o problema cu monitorul, dimineata l-am pornit si dupa aproximativ 5 secunde mi s-a stins monitorul,l-am pornit din nou si aceeasi problema,norocul meu este ca am monitorul vechi care functioneaza si acum sunt pe el si merge fara nici o problema,ce problema poate sa aiba monitorul? tin sa precizez ca, cand l-am pornit am simtit un miros de topit, ars ceva in genul astept raspuns.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Apropape sigur ca s-a ars contactul, du-l la reparat. Numai bine!

2 răspunsuri:
| IULY991 a răspuns:

Daca e monitor cu plasma il reglezi bine din spate sa vezi daca le alimenteaza si daca e monitor fara plasma (dala mare) faci ca la cel de mai sus si mai e o posibilitate, daca l-ai mutat dintr-o camera in alta (monitorul trebuie sa se comforteze cu temperatura camerei ) si daca miroase a ars nu inseamna neaparat ca e ars.

| GiurgiBogdan explică:

Monitorul este LCD, am introdus cablurile bine de tot, acceasi problema... cu toate ca led-ul este pornit tot timpul monitorul nu stiu ce are, cablurile sunt bune caci si acum le folosesc dar la monitorul vechi.Mai astept pareri, daca nu functioneaza nimic am sa il duc la reparat.Astept raspunsuri, Mersi anticipat.