| myhay0930 a întrebat:

De 2 zile am o problema cu PC ce imi da batai de cap.Am pornit pc si totul mergea perfect,dar monitorul o data ce porneste nu imi afiseaza nimic apoi intra in standby.
Am incercat procesorul pe alt pc cu gandul ca e ars dar functioneaza perfect.M-am gandit apoi la placa video am probat-o si pe aceea pe alt pc merge perfect,am schimbat sursa cu alta noua nu merge,pe cea veche am pus-o pe alt pc si nu are nici o problema,m-am gandit la slot-ul de la placa video sa nu fie ars/oxidat asa ca am bagat in on-board si aceeasi poveste, am schimbat si 2 monitoare cu gandul ca acesta ar fi defect ceea ce nu este am schimbat rami iar pe cei vechi testati pe alt pc si functioneaza,am incercat pornire fara rami hdd etc aceeasi poveste am resetat CMOS si bios de mai multe ori am schimbat pana si hdd ca ultima metoda. Pe placa de baza am radiatoare care se incalzesc cum este normal,totul merge bine dar monitorul intra in standby am incercat si alte monitoare dupa cum am zis nu mai stiu ce sa fac, precizez ca PC nu are praf absolut deloc nici in cele mai mici zone nu mai stiu ce sa fac poate ma puteti ajuta.Multumesc anticipat. Ofer FUNDA!

6 răspunsuri:
| TeRogLasama a răspuns:

Poate nu face atingere cablurile din unitate la monitor.

| myhay0930 explică (pentru TeRogLasama):

Am verificat cablurile dar oricum daca nu faceau atingere imi aparea pe monitor no signal ca si cum cablul era scos.

| xShifT a răspuns:

Cand scoti bateria de la bios scoate si ramul lasa le 2-5 min apoi introdu mai intai bateria apoi ramul si incearca sa vezi daca merge

| myhay0930 explică (pentru xShifT):

Am incercat si asta inainte si tot la fel.

| xShifT a răspuns (pentru myhay0930):

Du l la un service

| myhay0930 explică (pentru xShifT):

Sincer l-am mai dus la sercice cu probleme minore si a venit acasa cu alte probleme pe care tot eu le-am rezolvat.