| RocKzZ a întrebat:

Sal TPU. Deci am o foarte mare problema. Hai sa trec direct la subiect :
De ceva vreme am instalat Far Cry 3 si Sims 3. Totul mergea bine pana cand am dat restart la calculator. Am incercat sa intru in Far Cry 3. Am dat dublu-click pe shortcut si nu s-a intamplat nimic si asa si la Sims 3. Am aflat de pe un forum ca asta se intampla doar daca instalez jocuri noi (mentionez ca celelalte jocuri imi merg). Am reinstalat Sims 3 si Far Cry 3 si acum merg doar ca de fiecare data cand dau restart la calculator trebuie sa le instalez iar. Deci chiar nu se intampla nimic cand dau click pe shortcut si am incercat si cu Run as Administrator... Nimic. Va rog ajutor!

4 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

Incearca sa schimbi crack-ul dupa ce dai un restart.

Ori le instalezi prost, ori cand dai restart pc-u pierde anumite informatii despre joc incat sa nu-l mai poti porni.

| RocKzZ explică (pentru Jorah):

Nu le instalez prost pentru ca am mai multe jocuri mari gen GTA 4 care imi merg. Am schimbat crack-ul si acum imi intra in joc doar ca nu mi se mai incarca si am in joc rezolutie 800x600. Deci cam asta patesc la FIFA 12 dar il jucam pe cele mai tari grafici nu pe 800x600. Si nu stiu de ce se face asa. Azi am dat iar reinstall si a mers bine :\

| Jorah a răspuns (pentru RocKzZ):

Ai luat jocurile de pe FL? Daca nu, lasa mesaj iti dau eu tor3ntele.

| RocKzZ explică (pentru Jorah):

Am cont pe FL desi nu prea il folosesc. Am luat jocurile de pe alt site de pe care iau mereu. Crede-ma! Nu este din vina de unde le-am luat pentru ca descarc de acolo de aproape 3 ani si pana acum a mers totul bine. De cand am instalat Gta 4 astealalte (Sims 3, FIFA 12) nu mai imi merg decat dupa ce le reinstalez. Dar minecraft, league of legends, Gta sa imi merg fara probleme...